Odmładzanie światłem

Ten nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry, jakim jest fotoodmładzanie, pozwala na zredukowanie przebarwień, piegów, rozszerzonych porów, zmian naczyniowych, blizn potrądzikowych oraz innych oznak starzenia się skóry. Zabieg ten nie tylko odmładza naszą skórę, ale także leczy ją. Dla utrwalenia pożądanego przez nas efektu, zabieg należy powtórzyć około pięć razy w odstępach 4-6 tygodniowych – pozwala to uzyskać wyraźną poprawę struktury skóry. Idealny dla osób,  na twarzy których widać oznaki stresu, nałogów oraz braku snu. Na czym polega ten zabieg i jakie są przeciwwskazania?

Mechanizm działania zabiegu 

            Fotoodmładzanie polega na naprężaniu skóry poprzez emitowanie na nią intensywnie pulsującego światła (tzw. Intense Pulse Light). Światło to, podczas nagrzewania skóry, sprawia, że struktura i długość włókien kolagenowych zmienia się i skóra zostaje „zmuszona” do produkcji kolagenu. Fotoodmładzanie ten jest zabiegiem uniwersalnych. Redukuje wszystkie możliwe niedoskonałości i zmiany  skórne powstałe w wyniku oddziaływania czasu, zmian chorobowych, trądziku, promieni słonecznych. Stosowany jest na skórę twarzy, dekoltu oraz szyi. Fotoodmładzanie jest zupełnie bezinwazyjne, dlatego następnego dnia po zabiegu pacjentka może powrócić do swojej normalnej aktywności fizycznej. Po zabiegu skóra może stać się lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Po upływie kilku dni zaczyna się lekkie złuszczanie naskórka.

Przeciwwskazania

            Przede wszystkim zabiegowi nie mogą poddać się kobiety w ciąży, a także kobiety karmiące piersią. Kolejnymi z przeciwskazań są: cukrzyca, alergia, bielactwo, łuszczyca, opryszczka, czy zmiany ropne. Co więcej temu zabiegowi nie mogą poddać się osoby ze schorzeniami autoimmunologicznymi, czy endokrynologicznymi. Przez zabiegiem nie należy stosować witaminy A i jej pochodnym, a  także nie należy stosować kremu z retinolem. Nie wolno przyjmować leków z dziurawca i nagietka. Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz osoby z owrzodzeniami żylakowymi również są wykluczone do wykonania zabiegu fotoodmładzania skóry.

Pielęgnacja po zabiegu

Kilka dni po zabiegu należy powstrzymać się od malowania, czy wystawiania twarzy na promienie słoneczne. Niedopuszczalne jest również korzystanie z solarium, czy sauny. Uważajmy również na czynniki atmosferyczne takie jak mróz. Dla dobra skóry, używajmy kremy z wysokim filtrem, a nie używajmy toników zawierających alkohol, mogących podrażnić naszą wrażliwą wówczas skórę.

 

10 lutego 2016