JAK WZMOCNIĆ NACZYNIA KRWIONOŚNE?

Gdy ścianki żył tracą swoją elastyczność i są osłabione dochodzi do ich pęknięcia. Jeśli występują na dużym obszarze ciała i są częste powinnaś się udać do lekarza. Istnieją też sposoby na wzmocnienie naszych naczyń krwionośnych.
Podstawową zasadą jest unikanie alkoholu i wysokich temperatur. Są to główne czynniki powodujące osłabienie i pękanie naczynek. Do innych, równie pomocnych należą:


- borówka jest suplementem diety, który zawiera antyoksydanty naprawiające
i regenerujące popękane i osłabione naczynka i żyły.
- escyna to składnik wyciągu z kasztanowca, hamuje stany zapalne w żyłach, poprawia elastyczność ich ścianek, a także zmniejsza lepkość krwi.
- nie zapominajmy o witaminie K, która skutecznie zmniejsza sińce pod oczami oraz różnego rodzaju krwiaki. Tą witaminę najlepiej przyjmować w naturalnej postaci głównie z warzyw
i olejów, w postaci tabletek jest wydawany tylko na receptę.
- wyciąg z oczaru uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza kruchość najmniejszych żyłek, reguluje krążenie podskórne, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
- witamina C, która współdziała z rutyną chroni głównie najmniejsze naczynia krwionośne, powinny o niej pamiętać osoby, które mają problemy z cerą naczynkową.
- diosmina i hesperydyna wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zmniejszają ich przepuszczalność, a dzięki temu zapobiegają obrzękom i redukują dolegliwości związane
z niewydolnością żył.
- wyciąg z  miłorząbu łagodzi skurcze i bóle nóg związane z ich niedokrwieniem.
- wyciąg z arniki przyspiesza wchłanianie się krwiaków i sińców oraz łagodzi ból w chorych miejscach. Dodatkowo mają właściwości przeciwzakrzepowe.

Warto stosować powyższe sposoby i w ten sposób pomóc sobie w walce z dolegliwościami żylnymi. Przynoszą ulgę w obrzękach, ale także mogą zapobiec pogłębianiu się problemu
z kruchością naczyń krwionośnych.
Jeśli znasz jeszcze inne metody wzmocnienia żył podziel się z nami.

 

27 listopada 2021