Medycyna estetyczna a diamenty, kamienie, perły

Czy kamienie szlachetne mogą wpłynąć na upiększenie cery? Otóż w medycynie estetycznej jest wszystko możliwe. Działają one idealnie na zabiegi rozświetlające, wygładzające i ujędrniające.

Takimi zabiegami mogą być między innymi:

- ujędrniające nici złote

- diamentowy lifting

- rozświetlające perły

- maska z czystego złota

Złote nici ujędrniające zatrzymują okres starzenia nawet do kilku lat. Stosowany często u osób w wieku 30+. Cały zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę cieniutkie nici. Wytworzone one z najwyższej próby złota pobudzają produkcję kolagenu w skórze. Metodą taką można wzmocnić cienką skórę w okolicach oczu, ujędrnić policzki, albo poprawić owal twarzy. Taki zabieg jest bezpieczny, bo złoto jest przyswajalne przez organizm. Cały zabieg odbywa się pod wpływem miejscowego znieczulenia. Lekarz wprowadza złotą nić o długości 2,5 cm, która tworzy siateczkę ujędrniającą skórę. Efektem całego zabiegu jest sprężysta, napięta, pełna blasku cera. Zabieg tego typu utrzymuje się do 7 lat a koszt jego to jedyne 800-1000zł. Po zabiegu mogą się pojawić, małe zaczerwienia, które jednak zanikają po dwóch dniach.

Diamentowy lifting inaczej diamentowa mikrodermabrazja, która wygładza skórę. Jest to zabieg idealny dla każdej cery. Zabieg wykonuje się na skórze za pomocą głowicy, która jest pokryta mikrokryształkami diamentów. Naskórek zostaje usunięty poprzez specjalną pompę odsysającą. Taki zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Dodatkowo po tym zabiegu można zdecydować się na nałożenie preparatu liftingującego, jeżeli mamy problem ze zmarszczkami mimicznymi. Cały proces regeneracji odbywa się szybko. Już tego samego dnia skóra staje się wygładzona, rozjaśniona. Widoczne pory zanikają, a zmarszczki znikają. Niestety jest to zabieg krótkotrwały, ponieważ na około 2 tygodnie. Cena sięga kwoty około 250zł

Rozświetlające perły, są idealne dla cery poszarzałej, aby nadać jej blasku. Często ten zabieg jest połączony z ultradźwiękami. Działają idealnie na oddychanie naszej skóry, przez co lepiej wpływają ekstrakty z pereł. Jest to ważny element, ponieważ one zawierają wyciąg z białka i aminokwasów. Specjalistyczny puder rozświetla powierzchnię skóry. Po demakijażu wykonuje się peeling dobrany do typu cery. Następnie wykonuje się masaż twarzy. Na samym końcu nakłada się specjalny preparat i żel, po czym przejeżdża się głowicą z ultradźwięków. Podczas tego zabiegu odczuwać można lekkie ciepło. Na sam koniec nakładana jest perłowa maska na około 20 minut. Efektem jest ładniejsza cera i rozjaśniona. Cena tego zabiegu to około 150zł.

Maska z czystego złota to zabieg wykonujący na twarzy za pomocą płatków z 24 karatowego złota. Najlepiej wykonać ją dzień przed wielkim wyjściem. Jony złota dobrze wnikają w głąb skóry i ją rozświetlają. Zabieg trwa około półtorej godziny a koszt jego to około 300zł.

22 maja 2015