Nowoczesne peelingi

Nowoczesne peelingi sprzyjają naszej urodzie zwłaszcza po sezonie zimowym. Takie zabiegi działają idealnie na spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie cery czy pozbyciu się przebarwień. Tego typu zabiegi są wykonywane na bazie kwasu TCA, mlekowego czy fenolowego, ekstraktu z kakaowca, jagód acai, mango czy dyni.

Trzy typy peelingów najczęściej wybieranych przez Polki:

- czekoladowy peeling chemiczny

- pixel peel

- SkinBrite Peel

Czekoladowy peeling chemiczny jest to nowość na naszym rynku. Wykorzystuje się do tego 50% kwasu mlekowego oraz ekstraktu i masła kakaowca do tego najsilniejszy resweratrol. Jest to przeciwutleniacz, który przedłuża żywność komórek do 30%, pobudza kolagen, a jednocześnie ujędrnia i rozjaśnia cerę.

Pixel peel jest to połączenie dermapenu i peelingu złuszczającego, czyli kwasu Easy TCA. Idealny efekt dla redukcji blizn i rozstępów. Najczęściej wybierany u osób z dużą ilością blizn potrądzikowymi. Fibroplasty zostają pobudzone do tworzenia włókien kolagenowych, dzięki temu jest napięta i rozjaśniona a blizny mniej widoczne.

SkinBrite Peel jest to połączenie związane z silnym odmładzaniem, rozjaśnianiem i wybielaniem. Dzięki silnym właściwościom składników wpływających na ten zabieg możemy usunąć różnego rodzaju przebarwienia. Zabieg ten jest polecany przy skórze dojrzałej, z widocznymi zmarszczkami oraz ze skłonnościami do przetłuszczania.

Najlepszym czasem na różnego typu peelingi jest okres zimy, późna jesień czy wczesna wiosna. Wystarczą nawet 2- 3 sesje, aby skóra była w lepszym stanie.

23 maja 2015