Skleroterapia jako metoda zamykania naczyń krwionośnych

Jeśli masz na swoim ciele nieestetycznie wyglądające pajączki, popękane naczynia krwionośne czy poszerzone żyły, które niejednokrotnie sprawiają Ci ból to najlepsza metodą pozbycia się ich jest skleroterapia.

Na czym polega skleroterapia?

Jest ona znana od lat 30-tych XX wieku, więc jej skuteczność jest potwierdzona wieloletnimi obserwacjami. Jest to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków głównie kończyn dolnych, ponieważ jest skuteczna, bezpieczna i bardzo rzadko występują nawroty stanu sprzed zabiegu. Skleroterapia polega na nastrzykiwaniu żyły środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia
i trwałego zarośnięcia żyły.

Zabieg i co dalej?

Po zabiegu stosuje się opatrunek uciskowy w postaci bandaża lub rajstop uciskowych, który zwiększa szansę powodzenia zabiegu i zapobiega ewentualnym powikłaniom. W przypadku małych naczynek czas gojenia wynosi 4 tygodnie, a w przypadku większych żył 4-6 miesięcy w zależności  od indywidualnych właściwości organizmu. Po zabiegu pacjent jest zupełnie sprawny, nie ma potrzeby przebywania w szpitalu. Jedyny ograniczeniem jest zakaz przegrzewania nóg, czyli wykluczone są gorące kąpiele, sauna, nasłonecznienie, solarium.
           Przeważającą zaletą tej metody jest to, że jest mało przeciwskazań co do pacjentów mogących poddać się skleroterapii. Przeważająca większość osób z problemami naczyniowymi może skorzystać z tego nieinwazyjnego zabiegu.
Skleroterapia to zdrowe nogi bez pajączków i żylaków!

 

10 listopada 2021