Walka ze zmarszczkami

Każda z kobiet w pewnym wieku zaczyna zauważać się ich pojawianie w najmniej odpowiednich momentach, jednak powody ich powstawania mogą być związane z uwarunkowaniami genetycznymi a także stylem życia. Zazwyczaj te dwa aspekty się nakładają na siebie, potęgując swój niszczycielski efekt na twarzy.

Dlaczego na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki?

Zmarszczki są efektem ubocznym starzenia się organizmu, Skóra zaczyna być coraz mniej elastyczna i sprężysta ponieważ zanikają w niej włókna kolagenowe.

Zapobiegać im możemy unikając pewnych przyzwyczajeń, odpowiedzialnych za ich powstawanie czyli nie opalać się w pełnym słońcu lub na solarium, bo to promienie słoneczne wysuszają skórę.

Należy odrzucić palenie papierosów i uważać na odpowiednią dietę. Jeśli nie będziemy dostarczać organizmowi odpowiednich składników odżywczych może doprowadzić to do spadku poziomu hormonów i w rezultacie prowadzić do powstawania nadmiernej ilości bruzd na twarzy.

Walka z powstałymi już zmarszczkami

Nie należy się poddawać, nawet jeśli mamy na twarzy ich widoczną ilość bo zawsze możemy zatrzymać ten proces a nawet trochę go cofnąć. Warto zapoznać się z domowymi sposobami, które nie wygenerują zbyt wysokich kosztów i nie zajmą zbyt wiele czasu a będą działać na korzyść naszej skóry.

Masaż twarzy

Przy nakładaniu kremu głęboko nawilżającego i przeciwzmarszczkowego dwa razy dziennie możemy wykonać krótki masaż twarzy, który zahamuje powstawanie kolejnych bruzd na twarzy. Należy na niego przeznaczyć około dwóch minut za każdym razem, gdy nakładamy krem, aby w trakcie mieć odpowiedni poślizg a przy okazji odżywić trochę naszą skórę. Masaż robimy okrężnymi ruchami, które pobudzają mikrokrążenie, uelastycznia on skórę i ją nawilża.

Gimnastyka twarzy

Powinna ona być wykonywana rano i wieczorem, regularnie bo dzięki temu wzmocnimy mięśnie naszej twarzy, które zapobiegną jej wiotczeniu. Nasza twarz będzie widocznie szczuplejsza i smuklejsza. Uważać musimy na nadmierną mimikę, bo inaczej efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Wystarczy jak wypowiemy kolejne litery alfabetu przed lustrem, potem kilka razy uśmiechniemy się do siebie i szeroko otworzymy usta jednocześnie odciągając brodę do dołu, bo wtedy nasza twarz ćwiczy najefektywniej.

Naturalne środki

Do pielęgnacji twarzy należy używać kosmetyków naturalnych, które nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników, np. oleju kokosowego, lnianego, mleka roślinnego.

 

 

1 listopada 2021