Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym


Mezoterapia jest uniwersalną, a jednocześnie niezastąpioną metodą stosowaną do natychmiastowej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzeniu przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Coraz powszechniejszą metodą poprawiającą elastyczność i napięcie skóry oraz stwarzającą możliwość natychmiastowej poprawy kolorytu oraz jej dogłębną odbudowę, jest mezoterapia wykorzystująca preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywanego z własnej krwi, bogatego w czynniki wzrostu. Na czym polega taki zabieg i jakie są jego zalety?

Przebieg zabiegu

            Zabieg składa się z kilku części. W pierwszej fazie lekarz pobiera od pacjenta od 8 do 24 ml krwi i umieszcza ją w specjalnych probówkach, a następnie krew zostaje poddana wirowaniu. W czasie wirowania dochodzi do oddzielenia osocza od innych elementów komórkowych, tj. erytrocytów i leukocytów. Po wirowaniu lekarz pobiera gotowe osocze bogatopłytkowe do strzykawki i wzbogaca płyn substancją, która aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu, Tak przegotowany płyn wstrzykiwany jest w skórę pacjenta.

Wskazania do wykonania zabiegu

            Jeżeli czujemy (oraz widzimy), że nasza skóra jest zmęczona, wiotka, o niejednolitym kolorze, jest wysuszona i pozbawiona blasku, koniecznie musimy zdecydować się na zabieg mezoterapii osoczem. Z dobrodziejstwa naszych własnych komórek powinny skorzystać osoby osiadające widocznie oznaki starzenia oraz zmniejszonej gęstości skóry. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających naturalnych metod odmłodzenia skóry.
Przeznaczony jest również dla pacjentów skłonnych do alergii.

Jakie partie ciała obejmuje mezoterapia osoczem?

            Zabieg ten wykonuje się głównie w profilaktyce przeciwstarzeniowej okolic twarzy, szyi dekoltu, czy dłoni. Jednakże stosowany jest również jako wypełniacz blizn po trądziku, czy tez w okolicach wargowo-nosowych. Może być także stosowany dla poprawy regeneracji skóry po pilingach chemicznych i laseroterapii. Jest wykorzystywany do poprawy gęstości
i jakości włosów w okolicach skóry głowy.

Efekty zabiegu

Jednymi z najważniejszych i najbardziej zadowalających efektów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry oraz poprawa jej ukrwienia. Kolejnym ze spektakularnych efektów jest rewitalizacja, odnowa i regeneracja skóry. Ponadto Zachodzi wygładzenie zmarszczek i zmniejszenie porów. Mezoterapia przyspiesza również proces gojenia się ran.

 

10 lutego 2016