Peeling chemiczny nie tylko dla Pań

Obserwuje się wzrost zainteresowania mężczyzn w tematyce medycyny estetycznej. Oni także chcą wyglądać dobrze i niezbyt szybko się starzeć. Nie ma się co tego wstydzić, bo to chyba dobrze, że mężczyzna mimo upływu wieku chce się podobać i zależy mu na utrzymywaniu świeżego i młodego wyglądu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby on także skorzystał z dobrodziejstwa kosmetologii i dermatologii estetycznej.

Peeling chemiczny

Ten zabieg jest szczególnie rekomendowany dla panów, ponieważ każdy inny zabieg pielęgnacyjny powinien rozpoczynać się właśnie od peelingu czyli całkowitego oczyszczenia skóry twarzy. Jednakże z peelingiem chemicznym sprawa jest bardziej skomplikowana. Nie jesteśmy w stanie wykonać go samodzielnie, tylko w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Jego zadanie to znaczna poprawa wyglądu skóry, którą uzyskuje się dzięki oczyszczeniu, wygładzeniu i ujednoliceniu kolorytu cery. To kontrolowane uszkodzenie skóry za pomocą specjalnie dobranego kwasu do pacjenta ma na celu odnowę komórek, które jednocześnie usuną nasze defekty, takie jak przebarwienia, bruzdy, zmarszczki a nawet blizny potrądzikowe. Tuż po kuracji nasza skóra zyskuje zdrowy wygląd i niesamowity blask.

Dla kogo przeznaczony jest peeling chemiczny?

Jeśli chodzi o płeć pacjenta, który chce się poddać takiemu peelingowi to nie ma żadnych ograniczeń. Ważna jest kondycja skóry i określenie efektu, jaki chcemy uzyskać za pomocą tego zabiegu.

Jest wskazany przy chęci poprawy wyglądu i kondycji skóry, jej odmłodzenia, rozjaśnienia, wygładzenia, uzyskania lepszego dotlenienia, poprawa nawilżenia i elastyczności. Pomoże nam w spłyceniu zmarszczek oraz innych oznak starzenia się skóry, a także przy usuwaniu piegów, plam starczych czy innych przebarwień skórnych. Peeling chemiczny służy także przy zaburzeniach łojotokowych skóry i przy leczeniu trądziku.

Rodzaje peelingów chemicznych

Istnieje wiele rodzajów peelingów chemicznych, różnią się one głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. To specjalista, do którego się udamy powinien określić jaki peeling będzie najlepszy dla naszego rodzaju skóry i efektu jaki chcielibyśmy uzyskać po zabiegu. Odpowiednio dobrany peeling będzie pobudzający dla naszej skóry, która rozpocznie intensywniejszą produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie młodszy, atrakcyjniejszy wygląd, także w przypadku panów.

 

 

11 listopada 2021