Kremy złuszczające

Kremy złuszczające

Zima i nadchodząca wiosna sprawiają, że nasza cera nie wygląda najlepiej, zdradzając się ze wszystkimi swoimi niedoskonałościami. Oczywiście istnieje sposób, aby pomóc jej wrócić do normy. Warto wówczas używać różnego rodzaju preparatów wspomagających, które złuszczają skórę chemicznie lub mechanicznie. 
Upływający czas, zmienna temperatura, stres w pracy i rosnące zanieczyszczenie środowiska nie sprzyjają zdrowiu naszej skóry. Przez procesy te redukcja naskórka nie przebiega naturalnie tak szybko jak powinna, a nasza cera wygląda szaro i bez blasku. Ponadto czynniki te sprawiają, że skóra o wiele szybciej starzeje się. Aby temu zapobiec należy stosować kosmetyki i zabiegi złuszczające, które przywrócą naszej twarzy blask, gładkość i młodość. 


Złuszczanie naskórka – jak to działa? 


Złuszczanie naskórka to inaczej peeling lub eksfoliacja, czyli zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii. W skrócie polega on na usunięciu martwych komórek naskórka i ma na celu wyraźne i widoczne poprawienie wyglądu oraz stanu skóry, zapobiegać pojawieniu się trądzika oraz wrastaniu włosów w skórę po depilacji. Słowem, każdy z nas, niezależnie od rodzaju cery, powinien przeprowadzić taki zabieg od czasu do czasu. To jaką metodę złuszczania wybierzemy zależy od głębokości usuwanych warstw naskórka. Dostępne są peelingi powierzchowne, średniogłębokie oraz głębokie. 

Przebierając w ofercie 


Terminem peeling określa się generalnie wszelkie dostępne środki kosmetyczne, które służą do złuszczania naskórka. Poza klasycznymi peelingami i zabiegami kosmetycznymi na rynku dostępne są różne produkty wspomagające efekt i działanie oczyszczające. Jednym z produktów jest termoaktywna maska odblokowująca NUXE AROMA-PERFECTION. Jest ona świetnym dopełnieniem domowego zabiegu pielęgnacyjnego, dającego efekty równe wizycie u kosmetyczki. Maseczka ta złuszcza naskórek, doskonale odblokowując i oczyszczając pory. Jej wyjątkowe działanie polega na tym, że dociera bardzo głęboko, dzięki efektowi rozgrzewającemu. Tak potraktowana skóra pozostaje delikatnie złuszczona i dokładnie oczyszczona. Oczywiście preparatu nie stosujemy codziennie – inaczej moglibyśmy narazić naskórek na zbyt duże podrażnienia. Aby otrzymać pożądane efekty, wystarczy jeśli nałożymy go raz lub dwa razy w tygodniu. Jego działanie polegające na rozgrzaniu skóry, będzie pieścić naszą twarz delikatnym ciepłem przez ok. 2-3 minuty. Po dokładnym spłukaniu i masażu zimną wodą, można cieszyć się efektami gładkiej, promiennej i widocznie odmłodzonej cery.

 

17 grudnia 2021