Domowa pielęgnacja za pomocą soli

Peeling domowy powinien wejść do naszych nawyków, jest to podstawowy zabieg jaki dotyczy odpowiedniej pielęgnacji ciała. Należy więc dobrać sobie odpowiednią opcję złuszczania naskórka, która także odżywi naszą skórę i wprawi w dobry nastrój. Dużą zaletą peelingu jest jego właściwość odmładzająca skórę, zatrzymuje on proces starzenia się naskórka, walczy skutecznie z przebarwieniami i nierównościami skóry.

Do czego służy peeling?

Ten zabieg polega oczywiście na złuszczeniu martwego naskórka z powierzchni skóry. Skóra sama regeneruje się co 3-4 tygodnie, a w tym czasie komórki obumierają, co czasami jest widoczne (skóra staje się sucha, czasami łuszczy się i odpada płatami). Na ich miejscu powstają nowe komórki i tak się to dzieje cyklicznie. Dzięki zastosowaniu peelingu te martwe, nieestetyczne komórki naskórka są usuwane, a skóra zostaje oczyszczona, miękka i zdrowa.

Peeling jest doskonałym przygotowaniem skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Po pozbyciu się martwego naskórka, ta świeża warstwa lepiej i głębiej wchłania substancje nawilżające i odżywcze w postaci kremów, balsamów i masła.

Zabieg jest ważny także, ze względu na kwestie zdrowotne ponieważ regularny peeling działa korzystnie na nasze mikrokrążenie. Jeśli jednocześnie zastosujemy masaż ciała nasza przemiana materii zostanie przyspieszona więc wszelkie tłuszcze i toksyny wydostaną się poza nasz organizm.

Zalety peelingu solnego

Stosowanie soli w paście do peelingu powoduje, że cały zabieg ma charakter oczyszczający dla naszej skóry. Ten produkt spożywczy pozbywa się martwego naskórka jednocześnie poprawiając nasze krążenie i co za tym idzie, lepiej dotlenia skórę. Sól ma właściwości przeciwzapalne i odkażające, służy do leczenia różnych schorzeń skórnych. Tworzy na naskórku „płaszcz solny”, który za pomocą działania osmotycznego wpływa dobrze na nawilżenie skóry. Sól także złuszcza naskórek w dość intensywny sposób, co może być pomocne przy peelingu łokci, kolan czy też stóp, czyli problematycznych miejsc, gdzie pojawia się silnie zrogowaciały naskórek. Oczywiście po zabiegu z użyciem soli musimy intensywnie nawilżyć naszą skórę, bo może się ona nieco wysuszyć pod wpływem działania soli.

 

1 listopada 2021