Wpływ mikrodermabrazji na skórę

Zabieg mikrodermabrazji polega na usunięciu naskórka, co aktywuje żywe komórki do szybszej regeneracji więc w rezultacie ubytek zostaje zastąpiony nowym, świeżym materiałem. Te komórki dodatkowo mają pobudzone łączenie włókien kolagenowych i elastycznych.

Mikrodermabrazja jest mechanicznym zabiegiem i dotyczy tylko zewnętrznych warstw skóry więc jest procedurą nieinwazyjną. Praktycznie zaraz po zastosowaniu kuracji pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności a skutki działania są widoczne na pierwszy rzut oka po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej.

Jaka jest tajemnica mikrodermabrazji?

W celu zrozumienia mechanizmu działania tego zabiegu musimy wiedzieć, że nasza skóra jest zbudowana z dwóch podstawowych części: naskórka- czyli warstwy zewnętrznej, w której znajdują się obumarłe komórki i są one wypełnione białkiem o nazwie keratyna oraz ze skóry właściwej, czyli tej warstwy, na która składają się żywe komórki. Podczas zabiegu ścierany jest naskórek, warstwa po warstwie, co odbywa się pod kontrolą kosmetyczki lub lekarza specjalisty. To ta osoba na oko ocenia głębokość działania więc ważna jest tutaj duża wiedza i doświadczenie.

Jak działa na naszą skórę taki zabieg?

Mechaniczne pozbycie się na naskórka pobudza komórki skóry do natychmiastowej regeneracji, aby ten ubytek zastąpić młodymi i żywymi elementami naskórka. Przy okazji aktywują się ich zdolności do syntezy włókien elastycznych i kolagenu. Po kilku sesjach tego zabiegu skóra staje się gładka i wzmocniona, co jest szczególnie pożądane przez osoby posiadające pierwsze zmarszczki, nierówności czy przebarwienia na swojej twarzy.

Nasza skóra posiada niesamowite zdolności do odnowy, dzięki usunięciu naskórka możemy pozbyć się raz na zawsze blizn czy przebarwień słonecznych.

Mikrodermabrazja działa także na głębsze warstwy skóry, bo pomaga na usunięcie szkodliwych toksyn dużo szybciej niż podczas normalnej przemiany materii. W skórze właściwiej poprawia się także przepływ krwi i chłonki więc nasza skóra jest lepiej odżywiona i ukrwiona. Ten skutek uboczny ale bardzo korzystny jest spowodowany podciśnieniem, które jest wykorzystywanie w czasie zabiegu, aby odessać złuszczony nabłonek i wykorzystywany w nim materiał ścierny.

 

 

8 listopada 2021