Skóra pod ochroną

Skóra nie jest z kamienia, że jej nic nie potrafi ruszyć. Wiele czynników zewnętrznych działa na nią negatywnie i jej szkodzi. Taki czynnikami np. jest dym papierosowy, promienie UV, zanieczyszczenia powietrza. Jak się przed nimi bronić? Otóż kilka porad.

Wiele z nas ma cienką, mało elastyczną i szarą cerę. Bardzo często jest ona także przesuszona. Najszybciej problemy ze skórą można zauważyć na szyi i dekolcie. A także wokoło oczu i ust. Wszystko dzieje się za przyczyną utraty kolagenu w skórze i lipidów. Starzenie się naszej skóry nie można zatrzymać, ale możemy zmniejszyć jego tempo. Odpowiednia pielęgnacja twarzy i unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych nam na pewno pomoże.

Mycie twarzy.

Myć twarz najlepiej nie wodą prosto z kranu, często ona jest twarda. Nie szkodzi ona skórze, ale jednak usuwa z jej powierzchni płaszcz lipidowy. Efektem jest szara, sucha skóra. Powoduje to w rezultacie nie doskonałości na naszej twarzy. Najlepiej myć twarz wodą przegotowaną lub mineralną. Także warto pamiętać, aby makijażu nie zmywać mydłem a specjalnymi środkami do demakijażu oczu i twarzy. Dodatkowo warto wzmocnić taką pielęgnacja zabiegami podskórnymi np. mezoterapią igłową czy koktajle wstrzykiwane pod skórę. Jeżeli nasza skóra jest bardzo postarzała warto ja poddać zabiegom laserowym, które teraz są najlepszym sposobem na młodszą skórę. Seria takich zabiegów (około 3-5 razy) pomoże wygładzić zmarszczki.

Czynniki atmosferyczne – słońce.

Słońce jest z jednej strony naszym sprzymierzeńcem a z drugiej wrogiem. Wysusza naszą skórę, dzięki czemu nasza skóra staje się gruba i chropowata. Opalenizna zaś na naszej skórze to oddziałowywanie skóry na ochronę naszej skóry. Promienie UVA i UVB mogą w ten sposób powodować zmiany w DNA komórek skóry.

Za każdym razem wychodząc na zewnątrz, powinniśmy używać kosmetyków z filtrami, aby chronić naszą skórę przed nowotworami, zaburzeniami metabolicznymi czy fotostarzeniem. Przebywając na plaży, powinniśmy pamiętać, aby nasz krem był odporny na piasek, wodę i sól. Dzięki odpowiednim substancją chroni nas przed nadmiernym opaleniem się, czyli starzeniem się skóry.

Pamiętaj, jednak że każdy krem jest do innej cery, wybieraj taki, aby był najbardziej odpowiedni dla ciebie i warunków atmosferycznych, które Cię otaczają. Smarując się tymi preparatami, nie zapomnij o miejscach takich jak: okolice ust, oczu i małżowiny usznej.

Często po opalaniu mamy problem z przebarwieniami, które można usunąć za pomocą mikrodermabrazji w salonie kosmetycznym.

Ochrona naszej skóry jest ważna nie tylko, dla wymienionych wyżej powodów. Jest ważna także dla dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Warto zadbać o zmniejszenie ilości stresu i używek, więcej spacerów na świeżym powietrzu.

24 maja 2015