Złota piątka medycyny estetycznej!

W dzisiejszych czasach istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej skutecznie poprawiających nasz wygląd, redukujących oznaki starzenia oraz wpływ czynników zewnętrznych na naszą skórę oraz poprawiających owal twarzy. Jednak, który z tak wielkiej puli zabiegów medycyny estetycznej, byłby najodpowiedniejszy dla nas? Przyjrzyjmy się zatem pięciu najbardziej nowatorskim zabiegom dających spektakularne efekty.

Radiesse

            Jest to jeden z  najnowocześniejszych preparatów służących do wypełniania zmarszczek. Głównym jego składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia, czyli składnik budulcowy kości. Zabieg ten pobudza syntezę kolagenu, co sprawia, że efekt stosowania preparatu jest długotrwały (nawet do 18 miesięcy). Podawany jest głęboko, śródskórnie,
w miejscach gdzie skóra traci napięcie i tworzy głębokie zmarszczki, czy bruzdy. Radiesse stosowany jest również przy odmładzaniu skóry dłoni, a nawet modelowaniu kształtu nosa.

Restylane Vital Lido

            To podawany w formie drobnych zastrzyków (iniekcji) preparat na bazie kwasu hialuronowego. Polega na obstrzykiwaniu wybranej części skóry małymi dawkami, które natychmiastowo poprawiają stan i kondycję skóry. Efekt utrzymuje się nawet do 9 miesięcy. Preparat ten zawiera kwas hialuronowy, który wpływa na produkcję kolagenu i przywraca elastyczność przesuszonej skórze. Daje to fenomanelny efekt natychmiastowego odmłodzenia.

Mezobotox

            Botoks od wielu lat znany jest, jako substancja stosowana do wygładzania zmarszczek. To tak zwana toksyna botulinowa, do niedawna uchodząca za kontrowersyjną. Nadużywanie botoksu powodowało niegdyś „paraliż” mięśni twarzy, nienaturalnie uniesione brwi, czy opadanie powiek. W dzisiejszych czasach technika podawania botoksu bardzo się rozwinęła i polega na podawaniu minimalnych dawek preparatu  w okolice oczu i czoło. Efekt mezobotoxu utrzymuje się od trzech do czterech miesięcy.

Regeneris

            Preparat ten przeznaczony jest szczególnie dla osób, których skór wymaga dogłębnej odnowy. Jest to program autologicznej biostymulacji komórek skóry. Podanie preparatu polega na tym, że zostaje on wprowadzony bezpośrednio do skóry za pomocą małych iniekcji (nakłuć) osocza bogatopłytkowego, które zawiera aktywowane płytki krwi. Efektem zabiegu jest gładka, bardziej elastyczna i wyraźnie odmłodzona skóra. Program ten wspomaga również gojenie się ran i regenerację kości.

Miękki lifting

            Tak zwany soft lifting szczególnie polecany jest dla osób, które widzą na swojej twarzy wyraźne oznaki zmęczenia. Wskazaniem do zabiegu jest utrata jędrności skóry. W tej technice stosuje się niewielkie ilości wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Wypełniacz podawany jest za pomocą elastycznych kaniul, które nie przecinają warstw skóry, a delikatnie przechodząc przez nie, stymulują dodatkowo fibroblasty do produkcji kolagenu. Efekt zabiegu utrzymuje się do ośmiu miesięcy.

 

10 lutego 2016