Spłycanie zmarszczek

Jeśli na naszej twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki stają się one poważnym utrapieniem, zwłaszcza kobiet, które chcą wyglądać i czuć się dobrze. Jak wiadomo lepiej zapobiegać, niż leczyć i także w tym przypadku się to sprawdza ponieważ najlepsze efekty uzyskuje się, gdy jesteśmy w stanie utrzymać młodzieńczy wygląd, a nie go utracić by następnie próbować do niego znowu dojść.

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej

Najbardziej polecanym zabiegiem, bo najmniej inwazyjnym i nie mającym za sobą skutków ubocznych jest wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Ten składnik jest naturalnie występującym w ludzkim organizmie polisacharydem, który ma za zadanie wiązać wodę w tkankach co skutkuje prawidłowym nawilżeniem skóry.

Wraz z upływającym czasem zaczyna go ubywać w skórze i przez to staje się wysuszona, cienka, wiotka, pojawiają się kolejne bruzdy a nawet zmarszczki. Oczywiście istnieją czynniki zewnętrzne, które przyspieszają starzenie się skóry, takie jak nadmierne promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów oraz nadmierna mimika twarzy spowodowana najczęściej stresem.

Na wskutek tych czynników, upływu lat a także uwarunkowań genetycznych na naszych twarzach pojawiają się zmarszczki, na początku w postaci bruzd na czole, w okolicach oczu i ust. Jeśli od razu zareagujemy i poszukamy możliwości zatrzymania upływu czasu, tym większą zdobędziemy szansę na regenerację i opóźnienie starzenia się skóry, co doprowadzi do utrzymania młodego i świeżego wyglądu przez długie lata.

Wypełniacze zmarszczek

W większości gabinetów kosmetologii używa się egzogennego kwasu hialuronowego będącego naturalnym odpowiednikiem kwasu, który występuje w naszej skórze. Wprowadza się go bezpośrednio do skóry za pomocą iniekcji. Ten kwas jest produkowany w procesie fermentacji bakteryjnej w warunkach laboratoryjnych więc możemy być pewni jego składu i czystości substancji. Dzięki temu ogranicza się reakcje alergiczne, które mogłyby wystąpić po podaniu kwasu pochodzenia zwierzęcego.

Podanie kwasu hialuronowego nie tylko wypełnia zmarszczki, ale także aktywuje produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu zatrzymujemy proces starzenia się skóry a efekt wypełnienia pozostaje nawet po wchłonięciu się wypełniacza w postaci zwiększenia gęstości i nawilżenia skóry. Następne zabiegi nie są już tak kosztowne, bo wymagają coraz mniejszej ilości preparatu.

 

 

15 listopada 2021