Peeling twarzy z użyciem gałki muszkatołowej

Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne powinny rozpoczynać się od peelingu, czyli usunięcia martwego naskórka na naszej twarzy i ciele. Dzięki temu wszystkie składniki odżywcze, które zastosujemy później będą bardziej widoczne i efektywne dla kondycji naszej skóry.

Każda dbająca o siebie kobieta uważa, że regularne wykonywanie peelingu jest jej obowiązkiem, bo wtedy skóra będzie wyglądać nieskazitelnie i promiennie. Nie każda z nas chce jednak wydawać takiej ilości pieniędzy na zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, zwłaszcza, że okazuje się, że większość czynności tego typu można wykonać w domu. A efekt będzie identyczny.

Gałka muszkatołowa a mikrodermabrazja

Ta aromatyczna przyprawa świetnie radzi sobie jako składnik wielu środków pielęgnacyjnych a przykład służących do oczyszczania skóry z martwego naskórka.

Domowym sposobem na piękną i zdrową cerę jest zmieszanie niecałej łyżeczki gałki muszkatołowej z łyżką mleka i nałożenie otrzymanej mieszanki na twarz (musi być ona uprzednio oczyszczona) za pomocą masujących, okrężnych ruchów. Najlepiej poruszać się od dołu do góry twarzy, warto nałożyć taki peeling także na szyję i dekolt.

Po kilku minutach należy spłukać miksturę z naszej skóry, jednocześnie lekko ją osuszając ręcznikiem i poklepując za jego pomocą. Warto zastosować swój ulubiony krem nawilżający, aby utrwalić efekt ale zależy to już od rodzaju cery, jaką posiadamy.

Tego typu czynność możemy powtórzyć maksymalnie raz w tygodniu, bo jeśli przesadzimy z peelingiem nasza skóra stanie się podrażniona i zaczerwieniona. Przygotowując swoją domową mieszankę należy zrobić ją na świeżo, to znaczy gałkę muszkatołową należy zetrzeć tuż przed nałożeniem jej na twarz. Ta przyprawa, która jest już utarta w opakowaniu nie da nam tak dobrego efektu jak świeża gałka.

Zabieg jest polecany do cery trądzikowej i tłustej, ponieważ gałka muszkatołowa ma działanie ściągające, antybakteryjne i przeciwzapalne więc walczy z wszelkimi niedoskonałościami na skórze i z trądzikiem. Dodatek mleka czyli kwasu mlekowego zastępuje nam wykonywanie peelingu, który pozbywa się naszego martwego naskórka i oczyszcza pory.

25 października 2021