Peeling kawitacyjny doskonałym oczyszczeniem skóry

Która z nas nie marzy o gładkiej i promiennej cerze każdego dnia? Taka skóra jest przecież podstawą do stworzenia idealnego makijażu! Jednakże nawet najlepszy fluid nie jest w stanie sprawić, że skóra będzie wglądała perfekcyjnie. Dlatego musimy pamiętać, aby oprócz codziennej pielęgnacji należy pamiętać o jej regularnym złuszczaniu, np. peelingiem kawitacyjnym. Na czym polega taki zabieg?

Czym jest peeling kawitacyjny? 

Peeling kawitacyjny jest nowoczesnym zabiegiem wykonywanym przy pomocy ultradźwięków. Oczyszczanie twarzy odbywa się w sposób bezdotykowy i zupełnie bezbolesny. W głąb skóry wprowadzane są składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Usuwane są również zanieczyszczenia oraz martwe komórki. Peeling ten sprawia, że rozjaśniają nam się przebarwienia wywołane trądzikiem, spłycane są blizny, regenerują się mięśnie mimiczne oraz zachodzi dogłębna regeneracja skóry. Zabieg ten doskonale ujędrnia skórę, głęboko ja nawilża, a także usuwa płytkie zaskórniki. Ponadto wzmaga on produkcję kolagenu.

Przebieg peelingu kawitacyjnego

Przed peelingiem musimy zdjąć wszelka biżuterię i ubrać ochronny peniuar. Należy pamiętać, aby wcześniej bardzo dobrze zmyć makijaż. W gabinecie kosmetycznym tą czynność wykona nam kosmetyczka. Peeling wykonuje się na lekko zwilżonej skórze (najczęściej nawilżamy skórę za pomocą tonika). Skórę poddaje się wówczas działaniem fal ultradźwiękowych. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się aparat zakończony szpatułką służącą do przesuwania po zwilżonej skórze pod kątem 45 stopni. Podczas peelingu powstają mikroskopijne pęcherzyki sprawiające rozbicie martwych komórek naszego naskórka.

Przeciwskazania

            Zabieg ten przeznaczony jest dla właścicielek każdego rodzaju cery, jednakże szczególnie polecany jest m.in. dla osób posiadających rozszerzone naczynka, o skórze wrażliwej, delikatnej i cienkiej. Jednakże istnieje kilka przeciwskazań, niepozwalających na podjęcie zabiegu. Zrezygnować powinny z niego kobiety w ciąży, osoby posiadające rozrusznik serca lub nawet aparat na zęby. Nie mogą się go podjąć również osób
z nowotworami. Do przeciwskazań zaliczamy również niewydolność krążenia, osteoporozę, gruźlica, zaburzenia czucia, zakrzepowe zapalenie żył, a także stany gorączkowe.

 

10 lutego 2016