Odpowiedni rodzaj depilacji

Depilacja nie należy do najprzyjemniejszych czynności pielęgnacji skóry. Co ważne nie tak łatwo przecież wybrać jej odpowiedni rodzaj, a przecież jest to nic innego jak zabieg kosmetyczny polegając na usunięciu owłosienia z wybranych przez nas części ciała. Dla ułatwienia można stwierdzić, że żaden z dostępnych rodzajów depilacji nie jest idealny. Każdy z nich posiada wady i zalety. Na co więc zwracać uwagę w doborze odpowiedniego dla nas rodzaju depilacji?

Tradycyjne golenie

 Golenie maszynką jest na pewno szybkie i stosunkowo tanie. Nie jest to jednak zbyt trwała metoda depilacji, ponieważ maszynka usuwa włoski tuz przy skórze. Często po goleniu wstępuje zapalenie mieszka włosowego i wyrastający na nowo włosek tworzy stan zapalny i ulega wrastaniu. Wadą tego rodzaju depilacji jest również fakt, iż włoski odrastają twardsze i grubsze. Dodatkowo bardzo łatwo może dojść do skaleczenia.

Depilator elektryczny

            Depilator usuwa włoski wraz z ich cebulkami – dzięki temu zabieg ten jest dość długotrwały, tzn. efekt może utrzymać się nawet 2-3 tygodnie. Zabieg najlepiej jest wykonać po kąpieli, gdy włoski są bardziej miękkie i łatwiej dają się usuwać. Urządzenie to usuwa również najmniejsze włoski. Jednakże najkorzystniejsza cechą depilatora jest to, że włoski po takiej depilacji odrastają dużo słabsze. Aczkolwiek jak to się mówi –„coś, za coś”. Zabieg ten jest dość bolesny i czasochłonny. Możliwe jest również wrastanie włosków.

Depilacja woskiem

             Depilacja ta jest bardzo prosta. Szybko możemy pozbyć się niechcianych włosków,
a co najważniejsze włoski odrastają znacznie osłabione. Jest jednak duże „ale”! Jest bardzo bolesna i praktycznie nadaje się do depilacji krótkich włosków. Ten rodzaj depilacji może powodować duże podrażnienia. Dla uzyskania zadowalającego efektu należy powtarzać ten zabieg raz na miesiąc. Istnieje ryzyko wrastania włosków w skórę.

Depilacja laserowa

            Przede wszystkim jest to dość kosztowny rodzaj depilacji, który trzeba powtarzać. Ten sposób jest odpowiedni dla osób posiadających mocny, twardy i ciemny zarost i jasna karnację. Główna zaletą tej depilacji jest fakt, że włosków pozbywamy się raz na zawsze. Polega ona na tym, iż wiązka lasera wnika głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Jest ona w pełni bezpieczna i nieinwazyjna.

 

10 lutego 2016