Modelowanie ust

Modelowanie ust jest jednym z najbardziej powszechnych zabiegów medycyny estetycznej. Do tej pory chodziło tylko o powiększenie konturów i objętości warg. Jednak teraz możemy poprawić ich nawilżenie i poprawić ich ogólną kondycję. Jeżeli masz więc zbyt małe usta, lub po prostu chcesz skorygować ich ogólny wygląd, warto zainwestować w zabieg kwasem hialuronowym, który jest zupełnie bezinwazyjny. Na czym polega taki zabieg?

Przebieg modelowania

            Zabieg przeprowadza się przy pomocy preparatów stabilizowanego kwasu hialuronowego. Poprawia nawilżenie czerwieni wargowych oraz doskonale modeluje usta. Kwas w postaci żelu wprowadza się iniekcję bardzo cieniutkimi igiełkami lub kaniulami, jednocześnie aplikując bardzo starannie czerwień wargową. Kwas hialuronowy to naturalny składnik tkanej człowieka i nie wymaga wcześniejszego wykonania próby uczuleniowej. Po zabiegu pojawa się niewielki obrzęk lub drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.

Soft filing

            Przy zabiegu wykorzystuje się miękką igłę zapewniającą sposobność zastosowania najbardziej wyszukanych technik korekcji twarzy. Lekarze na całym świecie są zdumieni efektami jakie daje powiększanie, modelowanie ust tą właśnie metodą. Możemy uzyskać bardzo naturalny efekt w sposób zupełnie bezinwazyjny, minimalizujący ryzyko wystąpienia opuchlizny czy też siniaków. Odświeżamy kompleksowo całą okolicę ust za pomocą dwóch wkłuć, a także rewitalizujemy zmarszczki około wargowe, bruzdy, i okolicę brody, co daje zupełny efekt odmłodzenia.

Jak dbać o usta po zabiegu?

Przede wszystkim nie należy robić z nimi nic drastycznego lub niecodziennego. Należy zrezygnować na jakiś czas z wizyty w solarium, czy saunie. Nie można również pić gorących napojów bezpośrednio po zabiegu.. W ciągu dnia zaleca się nawilżanie ust pomadką lub błyszczykiem, natomiast na noc dodatkowo należy je natłuścić np. wazeliną. Warto zaopatrzyć się również w maści przyspieszające gojenie siników. Nie należy masować ani ugniatać ust. To ostatnie zalecenie wymaga samozaparcia, bo przez kilka dni przy brzegach ust są wyczuwalne lekkie zgrubienia.

 

10 lutego 2016