Lifting twarzy

Chirurgia plastyczna doskonale wie, jak wygrać wyścig z czasem. Jednym ze sposobów, sprawdzonych i chętnie wybieranych prze klientów jest lifting twarzy i szyi. Posiada działanie  przede wszystkim odmładzające, poprzez korygowanie rysów twarzy, dzięki czemu skóra nie jest obwisła. Twarz wygląda po nim naturalnie – ingerencja chirurgiczna jest praktycznie nie zauważalna. Na czym polega ten zabieg i jakie są przeciwwskazania?

Przebieg zabiegu Face-lift

            Face-lift to zabieg operacyjny polegający na usunięciu nadmiary wiotkiej, rozciągniętej skóry i tłuszczu twarzy i szyi oraz naciągnięciu pozostałej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu dokonywane są nacięcia w okolicy przedusznej, zausznej, potylicznej oraz skroniowej. Po naciągnięciu skór w kierunku górno tylnym, skóra zostaje zszyta, a do rany zakłada się cienkie dreny. Blizny umiejscowione są we włosach dlatego są praktycznie nie widoczne.

Przeciwskazania

            Face-lift jest to zabieg chirurgiczny wykonywany przy całkowitym znieczuleniu. Dlatego też istnieje wiele przeciwskazań do wykonania tego zabiegu. Jeżeli więc posiadamy nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych lub ogólny zły stan zdrowia nie możemy poddać się face-liftowi. Dodatkowo nasza skóra musi być wolna od skaz naczyniowych, stanów zapalnych. Nie możemy mieć również ropnego zapalenia zatok, nadciśnienia, cukrzycy, a także zaburzeń psychicznych takich jak depresja, czy dysmorfofobia.

Rekonwalescencja

            Każda ingerencja chirurga wiąże się ze wzmożoną pielęgnacją po zabiegu. Jakie są zalecenia po liftingu? Zaraz po zabiegu zakładane są opatrunki, które ściągane są po dwóch dniach. W pierwszych dniach po zabiegu możemy nie czuć pewnych miejsc twarzy. Zaleca się spanie głową w górze – zdecydowanie pomoże to zmniejszyć krwiaki i opuchliznę powstała na skutek zabiegu. Należy pamiętać, że do czasu całkowitego wygojenia ran, nie możemy się malować. Pacjenci mogą odczuwać ból, dlatego około 2-5 dni po operacji można przyjmować tabletki przeciwbólowe. Ważne jest również zadbanie o zaplanowanie sobie urlopu wypoczynkowego w tym czasie, aby spokojnie dojść do siebie po zabiegu. Co jest bardzo istotne, wykonanie liftingu wiąże się z koniecznością rzucenia palenia.

 

10 lutego 2016