Jak się pozbyć rozstępów?

Jak się pozbyć rozstępów?

Masz wrażenie, że wypróbowałaś już wszystkie możliwe sposoby na rozstępy, a mimo tego dalej nie jesteś w stanie pochwalić się perfekcyjnym wyglądem skóry? Nie wiesz już, co robić, by odzyskać jej prawidłowy stan i piękny wygląd? Przede wszystkim spróbuj zająć się problemem wielopłaszczyznowo. Same kosmetyki na rozstępy nic ci bowiem nie dadzą, jeżeli nie zadbasz o swoją dietę i nie przypilnujesz tego, by codziennie spożywać odpowiednią dla ciebie ilość wody.

Rozstępy mają dwie podstawowe fazy rozwoju. Pierwsza z nich dotyczy tych rozstępów, które dopiero co pojawiły się na skórze. Są świeże i przeważnie towarzyszy im stan zapalny. Mają kolor czerwony lub ewentualnie różowy czy delikatnie fioletowy. Są tak widoczne, że nie jesteś w stanie ich nie dostrzec, podobnie zresztą jak inni ludzie, którzy niestety też mogą zwracać na nie uwagę. Jeżeli rozstępy są świeże, póki co jesteś w stanie jedynie je rozjaśnić i zmniejszyć ich widoczność. W tym celu próbuj korzystać z preparatów przeciwzapalnych i dodatkowo nawilżaj skórę kremami oraz olejkami. Im lepiej będzie ona natłuszczona i nawilżona, tym szybciej rozstępy ulegną rozjaśnieniu.

A co dalej? Gdy już doprowadzisz do momentu, w którym twoje rozstępy przybiorą jasną lub niemalże białą barwę, będziesz musiała zgłosić się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Sama na pewno nie dasz sobie z nimi rady. Jedynie laserowe specjalistyczne usuwanie rozstępów zagwarantuje ci takie efekty, o jakich marzysz. Zabiegi tego rodzaju nie są może jakoś specjalnie tanie, ale powinnaś w nie zainwestować, jeżeli twoim największym pragnieniem jest posiadanie gładkiej i jędrnej skóry. Laser pozwoli ci ją uzyskać. Ten zabieg po prostu nie ma sobie równych.

Tak naprawdę więc zarówno kosmetyki na rozstępy, jak i specjalistyczna odżywcza dieta mogą doprowadzić tylko i wyłącznie do delikatnego rozjaśnienia i zmniejszenia zmian skórnych. Ich trwałe usunięcie jest możliwe wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej. Do nich powinnaś się zatem zgłosić, jeżeli chcesz naprawdę dobrze zadbać o swoją skórę.

26 września 2021